Лари Елдър обяви, че е готов за надпреварата
Радиоводещият Лари Елдър обяви, че е готов да се включи в надпреварата за президентските избори през 2024 г. при републиканците, предаде БНР. Междувременно своята подкрепа за бившия американски президент Доналд Тръмп заяви съпартиецът му Майкъл Уолц от щата Флорида.
Към обявените досега кандидатури - на Доналд Тръмп, на бившия губернатор на Южна Каролина Ники Хейли, на предприемача Вивек Рамасвами и бившия губернатор на Арканзас Аса Хътчинсън, сега се прибавя и тази на 70-годишния радиоводещ Лари Елдър, който обяви намерението си за включване в изборите. Това стана по време на участие в ТВ предаване на Fox News с водещ Тъкър Карлсън.
Подкрепата за бившия американски президент Доналд Тръмп обаче продължава да нараства. Републиканецът Майкъл Уолц е поредният, който заяви, че застава зад номинацията на Доналд Тръмп за изборите през 2024 г.
Уолц представлява района, който е бил на Рон Десантис преди да бъде избран за губернатор през 2018 г. Така Доналд Тръмп вече има на своя страна най-малко половината от 20-те републиканци от Камарата на представителите във Флорида.
Досега единствено Лоръл Лий от Конгреса на щата е за Рон Десантис, оставайки лоялен към началника си, за когото е работил. Всъщност смятаният за най-сериозен съперник на Доналд Тръмп - Рон Десантис, все още не е започнал официално президентската си кампания, но очакванията са, че той ще го направи в края на май или юни. Според социологическите проучвания обаче подкрепата за Десантис намалява, докато тази за Доналд Тръмп се покачва.
Още от Свят
Съветът на ЕС потвърди откриването на процедура за прекомерен дефицит срещу България
Крайният срок, до който България трябва да предприеме ефективни действия и да представи необходимите мерки заедно с проекта си за финансов план за 2027 г., е 15 октомври
„Евронюз“: Със заплахата си за вето Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Брюксел трябва да постигне споразумение до 15 юли, за да избегне автоматичен преглед на тавана на цената на руския петрол, транспортиран по море
WSJ: САЩ преосмислят присъствието си в Близкия изток и преместване на военни бази
Говорителят на Централното командване на САЩ, начело на американските сили в Близкия изток Тим Хокинс каза, че мериканските военни са нанесли много повече щети на Иран, отколкото са получили, като САЩ са ударили повече от 13 500 цели