16 Декември, 2025

МС смени шефа на ДАМТН, старият не знаел, че "напуска"

МС смени шефа на ДАМТН, старият не знаел, че "напуска"

Петър Горновски

Министерският съвет днес прие решение, с което освобождава Петър Горновски от длъжността председател на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор. Правителственото решение е следствие от желанието на г-н Горновски да напусне поста, съобщиха от правителствения пресцентър.

На длъжността председател на ДАМТН е назначен Евгени Симеонов, който до настоящия момент е бил заместник-председател на Агенцията. Г-н Симеонов притежава богат професионален опит и необходимите управленски умения, познава устройството и функциите на държавната администрация, както и административните и законодателните процедури в областите от компетентността на ДАМТН.

Час по-късно в официална своя позиция Горновски оповести до медиите, че не е подавал заявление за напускане на поста. "На 12.10.2022г. в 15:45ч. научих от медиите, че съм освободен по собствено желание от длъжността председател на Държавна агенция за метрологичен и технически надзор, което противоречи изцяло с истината. Не съм подавал заявление за освобождаване от длъжност до Министерски съвет. инж. Петър Горновски, председател до днес на Държавна агенция за метрологичен и технически надзор", пише в съобщението, изпратено от официалната поща на ДАМТН. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

ПП-ДБ сезират прокуратурата за хотел в Дубай - смятат, че е притежание на Пеевски

ПП-ДБ сезират прокуратурата за хотел в Дубай - смятат, че е притежание на Пеевски

Към момента не може да потвърди със сигурност дали това действително е негов хотел, но фактът на разпространеното твърдение и наличието на конкретно заснет обект в определен квартал на Дубай представляват информация за възможно престъпление, разпространена чрез медия, и следователно - самостоятелен законен повод според Наказателно-процесуалния кодекс за проверка от прокуратурата, отбелязват от пресцентъра на ПП-ДБ.

Николай Нанков: Вече не е президентство, а най-голямата партийна централа

Николай Нанков: Вече не е президентство, а най-голямата партийна централа

От общо 11 служебни правителства седем са съставени от Радев.

Гроздан Караджов: Заварихме отчаяна ситуация, закъсали реформи

Гроздан Караджов: Заварихме отчаяна ситуация, закъсали реформи

„Не мога да кажа лоша дума за протест. Можем да чуем за недъзите на управлението от тях“, подчерта той.