България
Нинова: БСП няма да подкрепи никаква промяна в Конституцията, ако 3 март не е национален празник
"Това, което е свързано с Шенген и за еврозоната, ще го подкрепим. Имаме резерви към закона за КОНПИ, първоначално се говореше за един вариант, сега се предлага друго, но и чувам, че спорят помежду си", заяви пред бТВ лидерът на БСП Корнелия Нинова.
"Няма да допуснем смяна на 3 март като национален празник, нито да ни управляват хора с двойно гражданство. Няма да подкрепим конституционна реформа, център на която е 3 март", категорична беше тя.
"Искаме спиране на войната и мирни преговори", повтори тя за пореден път и обвини НАТО, че засилва присъствието си в Черно море.
"Искаме и двете страни да спрат и да се намери мирно решение", каза Нинова.
Още от България
Последните оцелели от концлагера „Белене“ се поклониха пред жертвите на комунизма
Специален гост на тазгодишното събитие бе историкът проф. Пламен Павлов, а организаторите разпространиха петиция за запазване на оригиналния вид на бившия концлагер
Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова ...
Съпредседателят на ПП-ДБ засегна и работата на службите за сигурност. Според него през последните години многократно са били блокирани опити за промени в ръководството на ДАНС.
Вицепремиер: Бях много щастлив, че Росен Христов прие, ще работи само за 1770 евро
Александър Пулев заяви, че отпадането на идеята за покупка на ракети за 1 млрд. евро е свързано с оценката за тежкото състояние на публичните финанси и необходимостта от фискална консолидаци