18 Февруари, 2026

Тихомир Безлов: Полицейските стачки могат да бъдат много голям проблем за новото правителство

Тихомир Безлов: Полицейските стачки могат да бъдат много голям проблем за новото правителство

Тихомир Безлов


От средата на 90-те години няма българско оръжие, което да е нарушило контрола, каза пред БНР  Тихомир Безлов, главен експерт в програма „Сигурност” на Центъра за изследване на демокрацията.

„Особено по време на сирийско-иракската криза, кризата с „Ислямска държава“, България се оказа много ефективна в износа си. Ние се превърнахме в най-големия износител на специална продукция в Източна Европа. Износът достигна някъде 1 200 000 000 при, да кажем, 2012-2013 г. 250 000 000 евро. Огромен скок направи българският износ, което като цяло е проблем за Русия, защото ние се конкурираме с тях на същите пазари. Това са стари съветски образци оръжия, които са ефективни, евтини и ги изнасяме от Индия до Латинска Америка“, посочи Безлов.

По темата за протестите в МВР и недоволството в сектор Сигурност Тихомир Безлов коментира, че „при положение, че се раздават с камиони пари, МВР служителите и те очакват вдигане на заплатите“ на фона на рекордната инфлация, която ще продължи.

„Полицейските стачки могат да бъдат много голям проблем за новото правителство. Трябва да се съобразяваме с възможностите на различните професионални групи. В тази ситуация на няколко кризи една в друга не е добре да се стига до напрежение и конфликти между системите. Това, което ми прави впечатление от 7-8 години е, че полицейските протести са все по-големи и по-добре организирани.“
Сподели:

Коментари (0)

Мирослав Севлиевски: Селско въстание не може да вземе властта в България

Мирослав Севлиевски: Селско въстание не може да вземе властта в България

„Няма как 50% от избирателите на водещия политик да са такива, които искат България да напусне Европейския съюз", заяви бившият депутат от НДСВ

Костадинов: Чрез служебния кабинет ПП-ДБ ще опитат да вземат властта предварително

Костадинов: Чрез служебния кабинет ПП-ДБ ще опитат да вземат властта предварително

Гюров е различен човек от ГЕРБ и ДПС, не се бих могъл да коментирам хипотези, свързани със състава на служебното правителство

Заради отнето предимство: 5-годишно дете загина край с. Ружинци

Заради отнето предимство: 5-годишно дете загина край с. Ружинци

Шофьорът и 58-годишна пътничка са били транспортирани и настанени във видинската болница, жената е с опасност за живота