10 Февруари, 2026

Топло за сезона, но облачно, очакват се дъждове

Топло за сезона, но облачно, очакват се дъждове

Минимални температури между 5° и 11°, максимални - от 17° до 23°

Минималните температури днес ще бъдат между 5° и 11°, а максималните - от 17° до 23°.

Очаква се променлива, предимно значителна облачност, предаде БНТ. Преди обяд, главно в Северозападна България, ще има валежи от дъжд, а в следобедните часове ще превали и в останалата част от страната. Вечерта на места валежите ще са интензивни и придружени от гръмотевици. Ще духа умерен югозападен вятър, който след обяд ще започне да се ориентира от запад.

По Черноморието облачността ще е променлива. Вечерта и през нощта срещу неделя ще има валежи от дъжд, в отделни райони и ще прегърми. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще са между 18° и 22°, по-ниски - между 12° и 15°, ще са на север от нос Калиакра. Температурата на морската вода е 8-9°. Вълнението на морето ще е 2 до 3 бала.

В планините облачността ще е значителна, след обяд на много места с валежи от дъжд, над 2200 метра - от сняг. В отделни райони и ще прегърми. Ще духа умерен до силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 14°, на 2000 метра - около 6°.

В неделя температурите слабо ще се понижат, но ще останат по-високи от нормите – минималните между 3° и 8°, максималните - между 16° и 21°. Облачността ще е променлива, но само на отделни места, главно в планинските райони, ще превали слаб дъжд. Вятърът ще е от северозапад, умерен, в Дунавската равнина временно силен.

В началото на новата седмица с умерен и силен вятър, отначало от изток-североизток, впоследствие от север-северозапад, ще нахлува по-студен въздух. В понеделник ще има валежи от дъжд, повишава се вероятността да са значителни по количество, в южните райони от страната ще има и гръмотевици. Бързо и чувствително ще застудява и към вечерта във високите полета на Западна България дъждът ще преминава в сняг. Във вторник и сряда ще бъде ветровито и студено за началото на април, все още с валежи и от дъжд, и от сняг, повече по количество през първия ден в югоизточните райони, където ще има и гръмотевици.

Сподели:

Коментари (0)

 „Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

„Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

"Той остава на равнището на общи формули – борба с олигархията, справедливост, съдебна реформа, независимост – но без яснота какво конкретно се предлага и как ще бъде реализирано. По външнополитическите теми двусмислеността е още по-видима", твърди Боряна Димитрова . 

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

"Те почти всички са излезли от разни НПО организации, получават пари през НПО-та, дават държавни пари на същите НПО-та и сега се сетили, че няма контрол"

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Близо година разглеждането на предложението се отлагаше под различен предлог