22 Декември, 2025

Трима бедстващи младежи са били спасени от служители на полицията в Брезник

Трима бедстващи младежи са били спасени от служители на полицията в Брезник

Снимката е илюстративна


Трима бедстващи младежи са били спасени от служители на полицията в Брезник, съобщиха от ОД на МВР- Перник.

Сигнал за премръзнали и бедстващи две момчета и едно момиче в брезнишкото село Душинци бил подаден на 25 ноември малко преди полунощ. Бащата на един от младежите тръгнал да ги търси, но и той закъсал на пътя в разразилата се буря. По негови данни младежите отишли на разходка в село Душинци, но по пътя колата им  отказала.

С помощта на високо проходим полицейски автомобил и снегорин органите на реда достигнали до младежите, които били вече на края на силите си, опитвайки да се приберат към града. Закарани са невредими до село Кошарево, където бащата на момчето имал имот и са предадени на близките им.

На 40 сигнала за паднали дървета и оказване на помощ на закъсали автомобили са се отзовали служителите от РДПБЗН – Перник през изминалите събота и неделя. Най-много са случаите в община Перник – 25.

Няма пострадали хора, но са били нанесени щети на пет автомобила.
Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество