Унгария осъжда войната на Русия срещу Украйна, но "не може да допусне страдания за унгарските семейства"
Премиерът на Унгария Виктор Орбан призова ЕС и САЩ да не въвеждат санкции срещу доставките на руски нефт и газ.
По думите му, страната му купува по-голямата част от необходимите и нефт и газ от Русия, а 90% от семействата се отопляват на газ.
"Санкции в енергийния сектор ще се превърнат в тежко бреме за Унгария", цитира думите на Орбан Hungary Today.
При това Орбан подчертава, че Унгария осъжда войната на Русия срещу Украйна, но "не може да допусне страдания за унгарските семейства".
Изданието припомня, че и българският премиер Кирил Петков е заявил, че страната може да поиска изключение, ако ЕС въведе санкции спрямо руските нефт и газ.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Доналд Тръмп: Ормузкият проток ще бъде отворен напълно от 19 юни
Той посочи, че протокът е „вече частично отворен“, въпреки че все още се извършват действия, с които да се гарантира, че е разминиран
Официално: ЕС започна преговорите за присъединяване на Украйна и Молдова
Европейската комисия отбелязва, че „разширяването е най-добрата ни инвестиция в бъдещ мир, сигурност и просперитет“.
Задържаха мъжа, подпалил две коли на българското посолство в Скопие
Открити са и дрехите, които той е носил в момента на извършване на деянието