18 Януари, 2026

Отменени са всички полети от летището в Брюксел

Отменени са всички полети от летището в Брюксел

Летището в Брюксел е засегнато сериозно от масовата стачка в белгийската столица на служители в различни сектори. Голям брой от служителите по сигурността на G4S на летището стачкуват.

В резултат на това летището в Брюксел обяви в неделя вечерта, че ще отмени всички планирани за понеделник полети от съображения за "сигурност". Товарните полети ще продължат да се изпълняват.

"Общо 232 полета, заминаващи от летище Брюксел, са отменени днес и е изпълнен един от всеки четири пристигащи", потвърди говорител на летище Брюксел.

Според нова актуализирана информация за стачната ситуация още по-малко служители на охранителната фирма G4S ще предоставят услуги по сигурността. Пътниците може да се сблъскат с чакане на летището в продължение на повече от осем часа, поради което летището реши за днес да намали операциите по изходящите полети.

Авиокомпанията TUI Fly пренасочи много от полетите си към регионалните летища в Остенде, Антверпен и Лиеж, както и полети за вторник. Летището прикани пътниците да се свържат с авиокомпаниите си, за да уредят евентуално възстановяване на средства или презаверка на резервацията.

Говорител на летище Брюксел заяви, че сутринта ситуацията е била спокойна. "Много пътници очевидно са наясно, че не е трябвало да идват." /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Германия: Не приемаме шантажа на Тръмп по отношение на Гренландия, ще има европейски отговор

Германия: Не приемаме шантажа на Тръмп по отношение на Гренландия, ще има европейски отговор

„Ако ЕС отстъпи тук, това само ще насърчи президента на САЩ да отправи следващото абсурдно искане и да заплаши с нови мита.“

Иранските власти потвърдиха за най-малко 5000 загинали при протестите

Иранските власти потвърдиха за най-малко 5000 загинали при протестите

Представител на властите заяви, че най-голям брой жертви е регистриран в кюрдските райони в северозападната част на Иран, където действат кюрдски сепаратисти.

Проучване: 58% от американците смятат първата година от мандата на Тръмп за провал

Проучване: 58% от американците смятат първата година от мандата на Тръмп за провал

Към 55% от анкетираните казват, че политиката на Тръмп е влошила икономическите условия в страната, а само 32% казват, че е донесла подобрение.