2 Януари, 2026

Първи случай на морбили е потвърден у нас

Първи случай на морбили е потвърден у нас

Снимката е илюстративна

В Столичната РЗИ, безвъзмездно се приемат за имунизация деца без ОПЛ

Първи случай на морбили е регистриран у нас в Националния център по заразни и паразитни болести (НЦЗПБ).

Случаят е от София и е потвърден в края на миналата седмица в националната референтна лаборатория за морбили, паротит и рубеола.

Според данни на Европейския център за превенция и контрол на заболяванията, през настоящата година се отчита нарастване на регистрираните случаи на морбили в държавите от ЕС.

В тази връзка, Столична РЗИ предприема редица инициативи с цел обхващане на неимунизираните деца. В имунизационния кабинет на Столична РЗИ, безвъзмездно се приемат за имунизация деца без ОПЛ с пропуснати имунизации и реимунизации с ваксина срещу морбили, паротит и и рубеола.

Работното време на кабинета в делнични дни е от 8:30 до 12:00 и от 12:30 до 17:00 часа. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: Нека Радев влезе в политиката да го попитаме за "Боташ"

Бойко Борисов: Нека Радев влезе в политиката да го попитаме за "Боташ"

"България успява да балансира между големите сили, да защитава националните си интереси и да запази енергийната си сигурност и въглищната си индустрия", заяви лидерът на ГЕРБ в първото си интервю от години насам

Вихрушка събори дървета и причини щети във Враца

Вихрушка събори дървета и причини щети във Враца

Камери за наблюдение са засякли едно от падналите дървета, счупило прозорец на местно заведение, което е било затворено.

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Той е уверен, че неговата борба ще продължи и през новата 2026 г. и си пожелава през новата година да споделя все по-малко болка и все повече надежда