6 Февруари, 2026

Путин като миротворец: В една ядрена война няма да има победител, тя не трябва да започва

Путин като миротворец: В една ядрена война няма да има победител, тя не трябва да започва

Владимир Путин

Не може да има победители в ядрена война и такава война никога не трябва да се започва, заяви руският президент Владимир Путин в изявление, разпространено от Кремъл в понеделник, съобщава "Ройтерс".

"Като страна по Договора за неразпространение на ядрени оръжия и един от неговите депозитари, Русия последователно спазва буквата и духа на Договора", каза Путин в писмо до участниците в Десетата конференция за преглед на страните по Договора за неразпространение на ядрени оръжия в Ню Йорк.

"Ние изхождаме от факта, че не може да има победители в ядрена война и тя никога не трябва да се отприщва и сме за еднаква и неделима сигурност за всички членове на световната общност".

Путин отбеляза, че освен това "задълженията на Москва по двустранните споразумения със САЩ за съкращаване и ограничаване на съответните оръжия също са напълно изпълнени"./ БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Русия  разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Рубио: Русия разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Държавният секретар на САЩ добави, че Москва подкрепя непрозрачното и бързо нарастване на ядрения арсенал на Китай

Демократи и републиканци:  Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Демократи и републиканци: Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Докато демократите се нахвърляха върху публикацията, изглежда, че именно възмущението на някои членове на собствената републиканска партия на Тръмп предизвика промяната в позицията на Белия дом

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Подчертани са значителните перспективи за промишлено сътрудничество между украинското и канадското правителство и компании