8 Юли, 2026

Товарен влак дерайлира в Димитровград

Товарен влак дерайлира в Димитровград
Снимка: архив

Повредени са 1200 м от железния път и 2 стрелки

Днес, в 03:15 ч., на гара Димитровград-север, е излязъл от релсите 7-мият вагон от 18-вагонна композиция със зърно на частен товарен превозвач.

Повредени са 1200 м от железния път и 2 стрелки. Няма пострадали.

Движението на влаковете в междугарието Димитровград-север–Меричлери е преустановено. Незабавно към мястото са изпратени техника и екипи за вдигане на вагоните и започване на възстановителни дейности, които продължават и към настоящия момент.

Своевременно е назначена комисия за установяване на причините за инцидента.

Пътниците от засегнатите влакове се превозват с автобуси в участъка Михайлово-Димитровград. Поради нарушена обвръзка на влакови състави, част от пътниците в участъка Димитровград-Кърджали -Подкова-Момчилград също се превозват с автобуси.

Сподели:
САЩ нанесоха серия удари по Иран

САЩ нанесоха серия удари по Иран

Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл

Коментари (0)