9 Юли, 2026

Вили Лилков: Партиите са слаби и няма силни лидери, Радев ще бъде запомнен с юмрука, ПП и "Крим е руски"

Вили Лилков: Партиите са слаби и няма силни лидери, Радев ще бъде запомнен с юмрука, ПП и "Крим е руски"
Вили Лилков

"Явно е, че шансовете за съставяне на кабинет стават по-малки. Основните играчи са очертали дълбоки линии. БСП знае процедурите и ще създава впечатление, че искрено се опитва да създаде правителство. Играта е на "Черен Петър". Общото усещане е, че партиите са слаби. Те стават заложници на твърдите си ядра и това им пречи да съставят качествен кабинет. Трябва да излязат силните лидери, които, за съжаление, ги няма". Това заяви проф. Вили Лилков пред БНР. 

"Румен Радев ще остане в историята с вдигнатия юмрук, че Крим е руски и с репликата "Мутри, вън!". Той лансира в политиката лидерите на ПП. Ще бъде запомнен и с това, че ги нарече "шарлатания". След предсрочни избори, ситуацията няма да се промени кой знае колко. Всички се страхуват да не загубят местния вот, който може да се окаже и 2 в 1. Това е силата на ГЕРБ и ДПС - местните избори, но и останалите формации няма да се предадат, защото имат структури. Нов месия трудно ще се появи за изборите, които предстоят. Трудно може да се възобнови стар проект като НДСВ със снимка във Врана с Митрофанова. Политиците да се обединят около големи политически цели, както се справихме, когато страната ни беше пред гражданска война през 1996 г.", каза още проф. Лилков.  
Сподели:
Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

В акцията по издирването се включиха и доброволци. От Областната дирекция на МВР съобщиха, че на този етап няма данни за отвличане.

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

Безработицата намалява с едни от най-добрите темпове в Съюза, но страната е с най-ниския жизнен стандарт в Европейския съюз

След срещата та НАТО - как България, Турция и Румъния пазят Черно море и Източния фланг

След срещата та НАТО - как България, Турция и Румъния пазят Черно море и Източния фланг

На срещата на върха на Алианса в Анкара трите държави се споразумяха да разширят своите мисии, като включат в тях критичната инфраструктура, включително енергетиката, телекомуникациите и подводните тръбопроводи

Коментари (0)