Ивайло Мирчев
Вероломно нападаш Украйна, под предлог, че я освобождаваш от някакви нацита. Нацита няма, избиваш над 40 000 цивилни, поне 100 000 войници, претърпяваш тотален крах, ставаш за смях и от "вторая армия в мире" се превръщаш във "вторая армия в Украине".
От 2010 г. насам плашиш света с нови, нечувани оръжия - лазерни, хиперзвукови ракети, непобедими танкове, невидими самолети… Накрая лазерите ги няма, хиперзвуковите ракети се оказват хартиени, танковете са 5 и вече са унищожени от украинците, невидимите самолети са два прототипа СУ-57 и не са невидими (другите катастрофираха преди години), а на бойното поле използваш танкове, произведени малко след Втората световна…
На целия този фон в България има хора, които вярват, че все още Брежнев е на власт в СССР. Има и спец. служби, които обясняват, че "войната ще трае 3 (три) дни", "до събота (26.02.2022 г.) Киев ще падне", "На терен има само една армия - руската", "Украйна няма армия", политици, който считат Крим за руски...
Има хора, които твърдяха, че най-важно е да свърши бързо войната и затова не бива да изпращаме оръжие на Украйна. Но с оглед последните "успехи" на армията на Путин, ако са искрени в желанието си тя да свърши по-бързо, е важно бързо да изпратим оръжия на украинците, за да си довършат започнатото. С размотаването, прехвърлянето на отговорност между експерти и институции е възможно преди да тръгне военната помощ за Украйна, те да са изгонили нашественика от страната си. И, да - ще изглеждаме нелепо и в НАТО, и в ЕС.
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,