11 Юни, 2026

Делян Добрев: Притеснително е това, което се случва с пазара на горивата

Делян Добрев: Притеснително е това, което се случва с пазара на горивата
Делян Добрев

Компенсацията от 25 ст. за горивата е подигравка, смята депутатът от ГЕРБ


Компенсацията от 25 стотинки на горивата вече е крайно недостатъчна. При 4 лв. за горива, тя изглежда малко като подигравка към хората, на които им се налага през последните 6 месеца да плащат двойно. Това каза от парламентарната трибуна народният представител от ПГ на ГЕРБ-СДС Делян Добрев, предаде БГНЕС.

„Това, което се случва с пазара на горивата в последните 6 месеца ни притеснява, защото не се е променила цената на руския петрол, нито на газа, нито на тока, нито на акциза, нито на ДДС-то във въпросните 6 месеца и въпреки това горивата скочиха с лев, даже с 1,20 – 1,30“, заяви Добрев.

Той съобщи, че от ПГ на ГЕРБ имат информация, че в цената се надписва 1 лв., 1,20 лв. дори и затова искат изслушване на шефа на ДАНС. Той уточни, че това се твърди не само от опозицията, но и от народни представители от ПП.

Къде отива този един лев и как се преразпределя? Вярно ли е, че 3,5 млрд. лв. отиват в швейцарска сметка и оттам продължават ли към някакви офшорки, може би свързани с политици и с политически партии, и т.н. Това искахме да разберем от шефа на ДАНС, подчерта Делян Добрев и уточни, че засега такова изслушване е отказано. 
Сподели:
Промени в Закона за конкуренцията предвиждат солени санкции при системни нарушения на новия регистър

Промени в Закона за конкуренцията предвиждат солени санкции при системни нарушения на новия регистър

Вносителите от "Прогресивна България", начело с Явор Гечев, аргументират промените с необходимостта от ограничаване на високите цени на храните и засилване на контрола върху търговските вериги

Асен Василев: Странно е правителството "Радев" постоянно да се упражнява с "тежкото наследство"

Асен Василев: Странно е правителството "Радев" постоянно да се упражнява с "тежкото наследство"

По думите му управляващите ни вкарват в процедура по свръхдефицит, която е в пълно нарушение на регламента

Битката срещу монопола на Китай в редкоземните ресурси: Новият фронт е в Бразилия

Битката срещу монопола на Китай в редкоземните ресурси: Новият фронт е в Бразилия

Южноамериканската държава държи вторите по големина резерви в света и иска да се превърне в производител на критични минерали, но отказва да застане на страната на Вашингтон или Пекин

Коментари (0)