Осъденият за сепаритизъм лидер на босненските сърби каза още, че БиХ е създадена „по желание на босненските мюсюлмани, бошняците и една част от либералния елит на Запад“
"Босна и Херцеговина е изкуствена държава. И Ванга не би могла да каже какво я чака."
Това заяви пред контролраната от Кремъл агенция ТАСС президентът на Република Сръбска Милорад Додик.
„Тази държава получи международен статут в процеса на разпадането на бивша Югославия. Бошняците (мюсюлманите) са на страната на ревизионистите от Запада и дори не го крият. Ние можем да обясним това: много от тях са потомци на онези, които са били, например, част от едно от подразделенията на Вермахта, което е извършило ужасни престъпления на наша територия. И много от онези, които сега са на власт, всъщност са техните наследници – деца, внуци на хората, които са били на страната на фашистите. Това обяснява защо Босна и Херцеговина не може да функционира.“ - твърди заяви Додик.
Осъденият за сепаритизъм лидер на босненските сърби каза още, че БиХ е създадена „по желание на босненските мюсюлмани, бошняците и една част от либералния елит на Запад“, като „нито хърватите, нито сърбите тогава са искали това и просто са се оказали в една държава, неспособна да функционира“.
„Носителят на Нобелова награда за литература, единственият от Балканския регион, нашият писател Иво Андрич веднъж каза в своите произведения: Веднага щом се окажете в Босна, логиката престава да съществува.“ - каза Додик в заключение. /БГНЕС
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление