21 Януари, 2026

Доналд Тръмп-младши е инициатор за създаване на клуб на ултрабогатите

Доналд Тръмп-младши е инициатор за създаване на клуб на ултрабогатите

Снимка: EPA/BGNES

Целта е да се създаде елитен клуб, който да служи на интересите на технологичните и бизнес магнати, което да улесни взаимоотношенията им с администрацията на Тръмп

Синът на американския президент Доналд Тръмп-младши и група големи инвеститори искат да организират частен елитен клуб за най-богатите представители на бизнеса и магнати от технологичния сектор.

В рамките на клуба те ще могат да контактуват директно с администрацията на американския президент Доналд Тръмп, пишат от „Политико“, позовавайки се на свои източници.

„Доналд Тръмп-младши, големият донор на президентската кампания на Тръмп - Омид Малик и няколко други инвеститори откриват клуб, в който може да се влезе само с покани, като се плати повече от половин милион долара...

Целта им е да създадат най-елитния частен клуб, който Вашингтон някога е виждал, за да служи на интересите на технологични магнати и бизнес магнати, които искат да задълбочат отношенията си с администрацията на Тръмп.

Поканата за присъединяване, което е със условие за непосилната сума, цели да гарантира висшите корпоративни ръководители да могат да общуват със съветниците и членовете на кабинета на Тръмп без любопитните погледи на пресата“, пишат от изданието. Те се позовават на запознати със ситуацията.

Сподели:

Коментари (0)

Исторически ход: Държавата става инвеститор в търсенето на газ в Черно море с 10% дял

Исторически ход: Държавата става инвеститор в търсенето на газ в Черно море с 10% дял

Премиерът Росен Желязков ще присъства на подписването, с което БЕХ влиза в консорциума за блок „Хан Аспарух“. България става активен участник в проучването на енергийни ресурси.

Експерт: Проблемите с еврото изчезват, няма сигнали за нелоялни търговски практики

Експерт: Проблемите с еврото изчезват, няма сигнали за нелоялни търговски практики

По думите на председателят на Координационния съвет за еврото и председател на Държавната комисия за стоковите борси и тържищата Владимир Иванов всичко върви в синхрон и в порядък

Българската банка за развитие и УниКредит Булбанк подписаха споразумение по програма InvestEU 

Българската банка за развитие и УниКредит Булбанк подписаха споразумение по програма InvestEU 

Споразумението дава възможност да бъдат гарантирани нови кредити в подкрепа на предприятията за повишаване на тяхната конкурентоспособност, растеж и заетост, както и ускоряване на инвестициите в иновации