Проблемите със сърцето са широко разпространени в съвремието и все повече хора се оплакват от подобен род заболявания.
Стресът, мръсният въздух, некачествената храна, застоялият живот и още ред причини нанасят поражения върху най-важния орган в човешкото тяло. И ако не се вземат мерки, съчетани с профилактични прегледи, последиците от тях могат да бъдат страшни и дори фатални.
Великият в областта на сърдечната хирургия проф. Александър Чирков дава два основни съвета или т.нар. „рецепти“ за лечение и поддържане на болно сърце, които трябва да се спазват ежедневно, за да си гарантираме здравето и дълъг живот.
Първият съвет на големия учен е никога, абсолютно никога да не се храним след 18 часа вечерта.
„Често пъти пациенти със сърдечни проблеми идват при мен и се оплакват, че имат екстрасистоли, аритмия, прескачане. И се оказва, че не са спазили това наистина важно за здравето им изискване – да не ядат след 18 часа. Тогава винаги в корема се образуват газове. Те повдигат диафрагмата, а тя от своя страна притиска сърцето и става лошо“, обяснява проф. Чирков.
Това, което също препоръчва на пациентите, е да си направят една от възможно най-здравословните смеси за сърцето, която да приемат редовно.
Тя се прави, като се смесят 10 глави чесън, счукан на каша, заедно със сока от 10 лимона и 1 килограм мед. Тази смес трябва да престои една седмица и чак след това е готова за консумация.
Пием от нея веднъж на ден, по четири лъжички – приемаме на малки глътки и бавно, като не забравяме да задържим за малко в устата, преди да глътнем. Количеството от сместта е достатъчно за два месеца прием, а помага и на много болни и възрастни хора, които дори трудно стават и се движат.
„Не на последно място, бъдете добри и не пропускайте лоши мисли, а още по-малкото злоба и завист в ума си. Защото мозъкът е сто пъти по-опасен за сърцето дори от пушенето. Казвам го съвсем откровено и директно, защото съм го виждал“, твърди големият проф. Чирков.
Още от Чичо доктор
Американци извършиха първата роботизирана трансплантация на бели дробове
Американски хирурзи за първи път извършиха напълно роботизирана двойна белодробна трансплантация на 57-годишна пациентка, страдаща от хронична обструктивна белодробна болест. Това съобщиха от пресслужбата на Медицинския център на Нюйоркския университет (NYU Langone Health).
Пол Маккартни сподели тайната на дългия и здравословен живот
Музиката се споменава като една от средствата за облекчаване на симптомите при хора, страдащи от деменция
Как да облекчим болките в гърба и раменете