24 Ноември, 2024

„Emerging Europe“: Надежда за край на политическата безизходица в България

„Emerging Europe“: Надежда за край на политическата безизходица в България

Политическа група, създадена преди по-малко от три месеца, изглежда ще сложи край на политическата безизходица в България, се казва в коментар на лондонската медия „Emerging Europe“.

Партия за борба с корупцията, ръководена от двама възпитаници на Харвард, спечели последните парламентарни избори в България, които бяха трети за годината.

На фона на съобщаването на резултатите от вота, медията коментира постижението на „популистката партия "Има такъв народ" на музиканта и телевизионна звезда Слави Трифонов, кръстена на един от албумите на Трифонов, която отбеляза голям спад в подкрепата си, тъй като избирателите преминаха към "Продължаваме промяната" - от 24,1% на изборите през юли до малко под 11%“.

Съпредседателят на ПП Кирил Петков, възпитаник на Харвард и предприемач, който тази година беше министър на финансите в едно от служебните правителства на България, заяви малко след като започнаха да се появяват първите резултати, че е уверен, че ще успее да състави правителство и да се излезе от политическата безизходица, която остави България без постоянна администрация през по-голямата част от годината.

Другият съпредседател на партията, Асен Василев, който също е завършил Харвард и е друг министър в служебния кабинет, заяви, че сега е малко вероятно България да се нуждае от още едни избори.

"Избирателите си свършиха работата: сега от нас зависи да съставим правителство", цитира думите му „Emerging Europe“. /БГНЕС
Сподели:

Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов

Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България

Слънчево и малко по-топло

Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.

Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш

Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит