22 Декември, 2025

Фарисеи и сатанисти през Страстната седмица – плакаха за Газа, а мълчат за клането в Суми

Фарисеи и сатанисти през Страстната седмица – плакаха за Газа, а мълчат за клането в Суми

Мълчат антихристите с корони, защото убийците  са кремълските им господари, подкрепяни от Московската патриаршия и демона Кирил Гундяев

Димитър Иванов

Какви времена доживяхме – цялата Българска православна църква забрави 6-тата Божа заповед: „Не убивай“, нищо че е тежък смъртен грях. Клирът заедно с патриарха и цялото духовенство запазиха трети ден гробовно мълчание за убийствената руска атака в украинския град Суми. 32-ма загинаха от руски  ракети, сред които жени и деца,  десетки са ранени, а хиляди са в шок и ужас от кръвопролитието. Случилото се поредно руско зверство е 

божие изпитание,

защото с него бе белязана Страстната седмица преди Възкресение Христово. Изпитание е, защото Бог и Спасителят искат да изпитат човеците – дали правят разлика между „добро“ и „лошо“, дали различават жертвата от убиеца. Но българското духовенство отново се покри с позор, отказвайки да осъди кремълските терористи и да почете паметта на невинните. 

Само преди 20 дни БПЦ излезна с фарисейска и лицемерна позиция за жертвите и войната в Газа, но днес подло мълчи за Суми, където 

убиват православни

Мълчат фарисеите с корони, защото убийците там са кремълските им господари, подкрепяни от Московската патриаршия и сатаниста Кирил Гундяев, а те вярват, че случващото се е наказание за украинците, защото са се откъснали от правия кремълски път и Руската църква.

За Даниил, натрапен за патриарх, мълчанието е разбираемо. Той още не се е покаял за участието си в убийството на отец Стефан Камберов, та как да очакваме да изпита състрадание  за жертвите на московските му началници. Даниил е приел Христовото кръщение една на 25 години, а до тогава е възпитаван по макаренковски - в дух на вярност и преданост към БКП, КПСС, ДС и войнстващия атеизъм. Затова и до днес е останал верен на тях, а не на заветите на Христос.

И каква перверзия само - на 11 април друг наследник на ДС, столичният кмет Терзиев награди патриарха. Отличието на Даниил е за „За неговата съпричастност, за духовната подкрепа и напътствия в полза на хората в нужда, за благословията, която ни дава сили“, казват организаторите, без  да осъзнават, че реално  блудстват с думите "съпричастност", "духовната подкрепа", "хората в нужда", "благословия".

Страшното в случая е онемяването на цялото българско духовенство - не се намери нито един, нито един, който да издигне от храма глас за жертвите и да порицае злодеите. Но какъвто пастирът, такова и стадото му – угоени негодници, мислещи само за търбусите си, за пари, имоти, скъпи подаръци, корони, луксозни лимузини, разкош и разврат.

И как тогава при тези

 вълци, накичили се със златни кръстове

да пуснем децата си да им предават вероучение. Как да вярваме, че ги участ на християнски морал и  етика, на ценности?  Какво  ще посеят последователите на московския сатанизъм в душите на младите българи, след като ни предлагат само семето на Антихриста.

Сподели:

Коментари (4)

  • 14:49, 15 Април, 2025

    "православните скотове", както е казал поетът.

    Отговор
  • 13:46, 15 Април, 2025

    Те не са човеци, не са и християни … срам и погнуса от тези слуги на мордор

    Отговор
  • 13:15, 15 Април, 2025

    Защо Господ е допуснал тези ужасни същества от Българския Синод, не мога да ги нарека хора, до го представляват?

    Отговор
  • 12:54, 15 Април, 2025

    Отвратителни сребролюци,ако Исус слезе на земята ще ги изгони с бич от храмовете.

    Отговор
"Да продаде Украйна" на Путин – не просто гаф на Тръмп, а дипломация в криза 

"Да продаде Украйна" на Путин – не просто гаф на Тръмп, а дипломация в криза 

Тръмп се опитва да "отмени" целия напредък на дипломацията от последните няколкостотин години, връщайки се към споразуменията, основани на лични пазарлъци, към „частната дипломация“

САЩ са пред голяма опасност...

САЩ са пред голяма опасност...

Тръмп е всичкото онова, което САЩ някога не бяха и срещу което САЩ се бореха с всички възможни средства...

Американската омраза към Европа не е нищо ново

Американската омраза към Европа не е нищо ново

За да разбираме „днес“, първо трябва да разберем „вчера“ – каква беше тайната операция на САЩ за убиване на еврото