4 Февруари, 2026

"Газпром" подписа със Сърбия пътна карта за развитие на газови мощности

"Газпром" подписа със Сърбия пътна карта за развитие на газови мощности

От 1 януари до 26 юни 2017 г. "Газпром "е доставил на Сърбия с 47,7 процента повече газ

"Газпром" и сръбското министерство на енергетиката подписаха днес пътна карта за развитие на газотранспортни мощности в Сърбия, предаде ТАСС. Документът беше подписан на работна среща на ръководителя на "Газпром" Алексей Милер и сръбския министър на енергетиката Александър Антич в Белград в присъствието на президента Александър Вучич. 

Предиждавт се редица стъпки в развитието на газотранспортната система на Сърбия. От 1 януари до 26 юни 2017 г. "Газпром "е доставил на Сърбия с 47,7 процента повече газ в сравнение със същия период миналата година. Партньор на "Газпром" в Сърбия е държавната компания "Сърбиягаз", която се занимава с транспортиране, съхранение и разпределение на газа в страната. През 2015 г. двете компании подписаха меморандум за сътрудничество в областта на съхранението на газа, а на 3 юни тази година - меморандум, предвиждащ подготовка на проект за разширяване на сръбското газохранилище Банатски двор, чиято вместимост ще бъде увеличена от 450 на 750 милиона кубически метра.
Сподели:

Коментари (0)

МО оферира обществена поръчка за 21 млн. евро за ремонт на съветските МиГ-29

МО оферира обществена поръчка за 21 млн. евро за ремонт на съветските МиГ-29

Само преди няколко дни стана ясно, че прогнозните разходи за експлоатацията на самолетите МиГ-29 и Су-25 за 2026 г. ще бъдат с 10 млн. лв. по-големи, отколкото за предходните две години

Данни на Евростат: Цените в България са скочили над средните в Европа

Данни на Евростат: Цените в България са скочили над средните в Европа

Страната ни се нарежда в Топ 10 на държавите в ЕС по ръст на инфлацията

WSJ: Производството в САЩ е в спад, а митата на Тръмп не помагат

WSJ: Производството в САЩ е в спад, а митата на Тръмп не помагат

През ноември Федералният резерв снижи оценките за общото производство на САЩ след пандемията в годишна ревизия на показателите за промишлено производство. „Така и не се възстановихме напълно.“