Това разкри в интервю за БНР журналистът Мохамед Фалаф. По думите му от три-четири години в държавата има посолство на Катар и няма никакво икономическо развитие между страните. Нещата опират до самата България и нейните институции. Правителствата трябва да бъдат по-активни, а не само да разговарят. Пари никой не дава даром. Инвеститорите искат икономически обосновки, коментира журналистът посочи той..
За да дойде катарски газ до нас, трябва да се изгради българо-гръцки интерконектор и терминал за втечнен газ, какъвто проект съществува от 2012 година. Когато инфраструктурата е налице, става дума за икономически преговори. Неразработените икономически територии за България са именно към страните извън ЕС и към тях трябва да се насочим - Близкия Изток, Азия, Африка. Затова посещенията в Катар трябва да продължат, каза бившият министър на икономиката Трайчо Трайков за проектодоговореностите на българската делегация в Катар и допълни: „Катар е не само една от най-богатите държави, а и една от страните с най-много свободни капитали близо до България и извън Европейския съюз. Напълно оправдано е да се поддържат добри отношения между страната ни и Катар. Тя е и една от най-големите износители на втечнен газ в света".
Още от Бизнес
UniCredit отправи оферта за придобиването на Banco BPM на стойност 10 млрд. евро
Офертата има за цел да „засили конкурентната позиция на банката в Италия, като генерира значителна дългосрочна стойност за всички заинтересовани страни
ЕK официално оспори пред СТО китайските антидъмпингови мита върху брендито
Китай трябва да даде отговор в рамките на 10 дни
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит