Американският предприемач Илон Мъск, който е сред най-богатите хора на света според Forbes, счита, че въведените срещу коронавируса ограничителни мерки на по-голямата част от територията на САЩ нарушават правата на гражданите и ще доведат до фалит на много компании. Той заяви това в сряда по време на телеконференция с инвеститори в оглавяваната от него компания Tesla, предава ."Фокус"
Говорейки за мерките, приети в Калифорния и други американски щати, той отбеляза: „Бих нарекъл това насилствено заключване на хората в домовете им в нарушение на конституционните им права. Това е мое мнение“. По думите на Мъск, става въпрос за „ужасно и погрешно нарушаване на свободите на хората“.
„Това е възмутително“, добави бизнесменът. „Това ще нанесе сериозни щети на всички компании, не само на Tesla. И макар че Tesla ще се справи с това, има много малки компании, които няма да го преживеят“.
„Ако някой иска да си остане вкъщи, това е прекрасно“, продължи Мъск. „Тези хора трябва да имат възможността да си останат вкъщи и не трябва да бъдат принуждавани да излизат. Но да им се казва, че не трябва да излизат от дома си, че ще ги арестуват, ако го направят – това е фашистко. Това е недемократично. Това не е свобода“, подчерта предприемачът.
Според информацията на Университета Джонс Хопкинс, който прави изчисления въз основа на сведения от федералните и местните власти, в САЩ са регистрирани повече от 1 милион случая на заразяване с коронавирус и са починали повече от 60 800 души.
Следете с Фактор
България
КНСБ: Ако хората не получат обещаното увеличение на заплатите, ще излязат на улицата
- 16:41, 24 Ноември, 2024
Още от Свят
Арменската федерация вдигна ръце от Краснобаева – обиждала треньорите и изпадала в истерия
Арменската федерация вдигна ръце от Краснобаева – обиждала треньорите и изпадала в истерия
Румънски граничен полицай е намерен прострелян в главата; трябвало да охранява избирателна секция
Румънски граничен полицай е намерен прострелян в главата; трябвало да охранява избирателна секция
Полша се затваря за чужденци, включително за трудови мигранти
Правилата за издаване на студентски визи също са затегнати