21 Декември, 2025

Известна 23-годишна блогърка беше убита по време на живо предаване в социалните мрежи

Известна 23-годишна блогърка беше убита по време на живо предаване в социалните мрежи

Снимка: Инстаграм, Валерия Маркес

По думите на разследващите, възможният мотив е фемицид – форма на насилие над жени, което зачестява в Мексико.

Известна мексиканска блогърка , на 23 години, беше убита по време на живо предаване в социалните мрежи – разкрити са подробности. По информация на The New York Times, трагедията се е разиграла в салон за красота в град Сапопан. Докато блогърката била на живо с последователите си, двама мъже пристигнали с мотор. Единият влязъл вътре с маска и попитал: „Ти ли си Валерия?“ След като тя отговорила с „да“, той извадил пистолет и я застрелял. Валерия Маркес загинала на място, а нападателят избягал.

Полицията разследва случая. По думите на разследващите, възможният мотив е фемицид – форма на насилие над жени, което зачестява в Мексико. Съобщава се, че в същия ден непознати са влизали и в други салони, като уж търсели Валерия, за да ѝ предадат подарък.

„Не са имали лични отношения и вероятно не са се познавали“, заявиха от полицията. Няма заподозрени, преглеждат се записи от охранителни камери.

Валерия водела блог за красота и имала около 200 хиляди последователи в TikTok.

 

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Орбан: Колапс на Украйна би довел до катастрофа Унгария

Орбан: Колапс на Украйна би довел до катастрофа Унгария

Унгарският премиер, който за първи път от 15 години насам е изправен пред истинска съпротива на предстоящите избори, води кампания, акцентираща върху опита му в международната политика

Рюте: Европа е готова да изпрати войски в Украйна, ако Путин наруши примирието

Рюте: Европа е готова да изпрати войски в Украйна, ако Путин наруши примирието

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте нарече настоящия период най-опасния след Втората световна война

Руски войски отвлякоха около 50 жители от украинската Сумска област

Руски войски отвлякоха около 50 жители от украинската Сумска област

Руските сили незаконно са задържали около 50 цивилни – жители на село Храбовске – като са ги държали без достъп до комуникации и без подходящи условия. На 20 декември те са били насилствено отвлечени в Русия.