Конгресмени от Демократическата партия на САЩ възнамеряват да се опитат да се запознаят със съдържанието на разговорите на американския президент Доналд Тръмп и руския президент Владимир Путин. Това обяви в неделя по NBC Адам Шиф, председател на Комисията по разузнаване на Камарата на представителите на САЩ , цитиран от TACC.
На въпрос дали конгресмените възнамеряват да разберат за какво са говорили лидерите, Шиф отговори: "Със сигурност се надявам, че ще успеем да разберем." "От първостепенна необходимост е да се гарантира националната сигурност на САЩ и по време на разговори с други лидери, особено с Путин, дали президентът също е подкопал сигурността ни, надявайки се да извлече лични ползи за кампанията си", добави той, пише "Фокус".
"Ако тези разговори с Путин и други световни лидери са въведени в секретна база данни, предназначена не за това, а за данни за тайни дейности, ако има опити да бъдат скрити, тогава да, ние възнамеряваме да хвърлим светлина върху това", подчерта той. По-рано американските медии, включително The New York Times, съобщиха, че стенограмите от разговорите на Тръмп с други лидери, включително с Путин, са криптирани в класифицирана компютърна база данни.
Белият дом все още не е отговорил на запитване на ТАСС относно това дали се планира да се публикуват или предоставят на демократите стенограми на въпросните разговори.
Свят
Конгресмени искат да се запознаят със съдържанието на разговорите между Доналд Тръмп и Путин
Автор: Димитър Иванов

Още от Свят
Киев и западните му партньори стартираха коалиция за електронна война в подкрепа на Украйна
След срещата в Брюксел Умеров заяви, че планира да покани колеги от всяка коалиция да посетят Украйна, "за да общуват не само с украинските колеги от Силите за отбрана, но и да привлекат нашата отбранителна индустрия".
24 Канал: Тръмп даде на Путин последен шанс. Уиткоф донесе ултиматум в Русия
Има сделка между САЩ и Въоръжените сили на Украйна , твърди медията
NYT: САЩ затегнаха условията по сделката за ресурси с Украйна
Настояват за възстановяване на стотици милиарди долари за цялата досега оказана помощ, съобщава изданието. Възкръсват твърди изисквания, по-рано отхвърлени от Киев