България
Манолова и Дончева бягат от Първанов и Нинова, не искат да ги свързват с бившия президент и с шефката на БСП
Татяна Дончева и Мая Манолова от сутринта не дават да се каже дума за Георги Първанов и за Корнелия Нинова по сутрешните блокове. Лидерката на "Движение 21" още в 8:30 часа захапа председателката на БСП и бившия президент. Дончева изрично подчерта, че новият ляв проект нямал нищо общо с Георги Първанов, а водещият двигател бил Костадин Паскалев. Час по-късно Мая Манолова също се "застрахова" да не би да бъде свързана с бившия президент или с Корнелия Нинова пред Нова нюз.
Тя нито отрече, нито потвърди дали е готова отново да се кандидатира за кмет за София. Бившата омбудсманка коментира само, че новият столичен градоначалник трябва да е честен човек.
Още от България
Божанов: Гледаме нов епизод на “Колеги, прибирайте се”, с процедурни хватки на кабинета не се разбива корупция
Преди година е осуетена проверка на ДАНС в складове за лекарства по сериозни съмнения за схема за източване на значителни средства, включително от Здравната каса, днес поискахме изслушване по темата и управляващите го отхвърлиха, каза съпредседателят на “Да, България”
Стефан Арсов: ГЕРБ не са за изцяло машинно гласуване, да остане смесеното
Около 50% от българските граждани гласуват с машина, а останалите 50% – с хартиена бюлетина, което означава, че смесеното гласуване работи и е добра форма за провеждане на избори, посочи депутатът
Предложен от Радев пое за втори мандат Държавна агенция „Разузнаване“
Антоан Гечев е бил преди това зам.-шеф на Служба "Военно разузнаване" до 2019 г., а след това военен аташе в Рим, баща му е работил за съветското военно разузнаване от Вашингтон в годините на Студената война