Министерството на здравеопазването, труда и социалните грижи на Япония, след началото на ваксинацията срещу коронавируса ще проведе мащабно проучване сред населението за възможни странични ефекти. Това съобщи телевизионният канал NHK.
Изследването ще се проведе чрез проучвания в социалните медии. Очаква се да започне през април. Общо се планира да бъдат интервюирани около 3 милиона души - 1 милион за всяка от трите ваксини, които японското правителство купува. След това всички получени данни ще бъдат анализирани и екип от експерти ще изготви доклад за това дали някакви симптоми или заболявания са свързани с ваксинацията.
На 14 февруари Министерството на здравеопазването, труда и социалните грижи на Япония одобри използването на ваксината, произведена от американската фармацевтична компания "Pfizer" в страната. Очаква се ваксинациите да започнат на 17 февруари. На първо място това ще засегне около 4 милиона медицински и социални работници. Второ, около 36 милиона души над 65 години ще бъдат ваксинирани. Тогава кампанията ще бъде разширена до 8,2 милиона души в Япония с хронични заболявания и до май други категории граждани ще могат да получат ваксини.
Миналата година Япония подписа споразумения за доставка на ваксини за COVID-19 с "Pfizer", както и с британско-шведската фармацевтична компания "AstraZeneca" и американската фирма за биотехнологии "Moderna", отбелязва БГНЕС.
Ще бъдат интервюирани около 3 милиона души - 1 милион за всяка от трите ваксини
Фактор Фактор
Още от Свят
Партизанска тактика помага на ВСУ в Курска област срещу противник, който ги превъзхожда числено 10 пъти
Руснаците едва ли ще успеят да изпълнят заповедта на Путин за възвръщане на Курска област до 20 януари 2025 г.
Управляващи и опозиция се сбиха в парламента на Сърбия
Стигна се до намеса на силите за сигурност, а председателката Ана Бърнабич заглуши звука, за да не чуе сръбската публика какво се случва
Нетаняху одобри споразумението за прекратяване на огъня в Ливан
Източници, запознати с преговорите казаха, че разговорите изглежда се придвижват позитивно към споразумение.