30 Декември, 2025

Николай Ненчев: Ще искам разсекретяване на делото срещу мен, за да се види зависимостта на част от свидетелите

Николай Ненчев: Ще искам разсекретяване на делото срещу мен, за да се види зависимостта на част от свидетелите

Николай Ненчев

"Днес бях уведомен, че съм окончателно оправдан по т. нар. дело за изтребителната ни авиация! Нека с тази победа да подкрепя всичките ми приятели и съмишленици, които се борят за независима, просперираща и евроатлантическа България! Никога не съм се съмнявал в правотата си, но бях скептичен относно лоялността към страната ни на много политически мъже! Във връзка с това ще поискам официално разсекретяване на делото, за да стане ясно за всички колко скалъпена е атаката срещу мен, да се види настървението на прокурорите и зависимостта на част от свидетелите". Това написа във Фейсбук бившият военен министър и лидер на БЗНС Николай Ненчев, след като оконачателно беше оправдан по делото за ремонта на военните самолети. 

Делото срещу мен трябваше да послужи за назидание на всички, които имат дързостта да се опълчат срещу руските хибридни атаки. Да се покаже публично какво става с тези, които се осмелят да се противопоставят на десетилетните руски зависимости. Опитът за моето смазване трябваше да покаже, че който посмее да разсече възела на кремълското влияние в България, не може да се надява на милост. И не бяха само МиГ-овете. Те бяха поводът, но причините бяха пълната ми убеденост, че защитавам интереса на родината си и непреклонната ми воля да работя за свободна, независима и атлантическа България. Свободна от руски комисионери България. Свободна от руския ботуш! 
Днес всичките ми опасения и прогнози се сбъдват. Хибридната война, водена от Кремъл, за която многократно предупреждавах, сега вече е общопризнат от целия демократичен свят факт. Единен, Западът застава срещу Путин, но в България неговите политически пионки продължават стратегически да усвояват и да се готвят за още повече власт. 
Приятели, битката за България не трябва да спира! Не им се давайте на кремълските стратези и слуги!
И специални благодарности към г-н Радан Кънев , Менко Менков и Петър Божков.", коментира Ненчев. 

Сподели:

Коментари (0)

МФ: Бюджетният дефицит намалява до 2,8% към края на ноември

МФ: Бюджетният дефицит намалява до 2,8% към края на ноември

Приходите, помощите и даренията по КФП към ноември 2025 г. са в размер на 75,413 млрд. лв. или 83,5 процента от годишните разчети. Постъпленията нарастват с 15,6 на сто (10,182 млрд. лв.) спрямо същия период на 2024 г.

Борисов: В бюджета на държавата има 10 милиарда повече - след удар по контрабандата и сивия сектор

Борисов: В бюджета на държавата има 10 милиарда повече - след удар по контрабандата и сивия сектор

"Това означава повече пари за пенсии, заплати и инвестиции, а не за схеми и чадъри.“

МС: Руските резервни части за метрото не може да бъдат заменени

МС: Руските резервни части за метрото не може да бъдат заменени

Необходимите резервни части са строго специфични - затова се налага правителството да разреши използването на предвидената дерогация от въведени забрани по регламент 833/2014 г.