22 Март, 2026

Шефът на Столичния общински съвет поиска от МВР повече патрули по улиците на София

Шефът на Столичния общински съвет поиска от МВР повече патрули по улиците на София

Кметът на София кани вътрешния министър и главния секретар на МВР на изслушване на извънредно заседание по повод пътните инциденти в столицата


“По искане на групата на ГЕРБ-СДС и столичния кмет Йорданка Фандъкова се свиква извънредно заседание на СОС в четвъртък и канят лично министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев и главния секретар на МВР, за да чуят какво предстои да свърши МВР, за да се елиминира риска, да се намалят трагичните инциденти по пътя”, това заяви председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев, предаде БГНЕС.

Георгиев иска от служебния вътрешен министър, да се удвои живата сила и екипите на МВР по улиците на София.

“Ние считаме за невъзможно гражданите да се чувстват в безопасност, когато 15 патрулни автомобила бдят за сигурността на пътя. Искаме да се поставят и повече камери”, призова още Георгиев.

“Не искаме да започваме война между институциите. МВР трябва да предотвратяват нарушенията, да има контрол, за да може да не се тероризират гражданите”, призова още председателят на СОС.

Искането е по повод трагичния инцидент отпреди дни в столицата, в който млад мъж и млада жена бяха пометени от 18-годишен шофьор на бул. "Сливница" на кръстовището с ул. "Русе". Там вчера бе проведено бдение в памет на загиналите пешеходци, а в рамките на днешния ден отново се очаква такова.
Сподели:

Коментари (0)

ГЕРБ-СДС открива предизборната си кампания

ГЕРБ-СДС открива предизборната си кампания

Специален гост на събитието, което събра събра над 1000 делегати и гости от всички областни структури в България, беше генералният секретар на Европейската народна партия Долорс Монсерат

Нейнски: Присъединяваме се към декларацията за свободно корабоплаване в Ормузкия проток

Нейнски: Присъединяваме се към декларацията за свободно корабоплаване в Ормузкия проток

Като основна причина за ескалацията в Близкия изток външният ни министърът посочи липсата на предварителни консултации между САЩ, Израел и техните съюзници.

Ученици, студенти и докторанти могат да гласуват в секция по избор там, където учат

Ученици, студенти и докторанти могат да гласуват в секция по избор там, където учат

Условието е мястото, където учат, да е различно от това по постоянния им адрес, заявиха от Централната избирателна комисия