В Деня на траур Царево се бори с последствията от потопа. Комисия от общината днес направи оглед на едно от мостовите съоръжения. Пътят към село Фазаново вече е възстановен.
"Тук се намират и измервателните уреди на "Басейнова дирекция", които са за ранно оповестяване, по-скоро трябва да кажа се намираха, защото те вече не съществуват. 7 или 8 метра воден стълб сме имали в тази посока", каза кметът на Царево Георги Лапчев.
И след загубените човешки животи, срутените мостове, калта и болката идва време за равносметката.
"Въпреки упреците, въпреки търсенето на вина и грешки, предотвратили сме стотици човешки жертви. Ако преди няколко години общината не беше изнесла ромското гето извън града, сега щеше да коментираме над 300 човешки жертви", категоричен беше зам.-кметът на община Царево - Марин Киров.
Днес ще бъде формирана и междуведомствена комисия, която да констатира причините за потопа в Царево.
От РЗИ Бургас отново предупредиха туристите да не влизат в морето, а от здравната инспекция проверяват за изтичане на фекални води в Черно море.
![Зам.-кмет на Царево: Ако не бяхме изселили ромското гето, щяхме да имаме над 300 удавени](/static/downloads/uploads/Images_3/C/carevo-navodnenie.jpg)
Снимка: Facebook
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"