Бившият министър на регионалното развитие в правителството на ГЕРБ Лиляна Павлова излезе с официално позиция по повод новина в сайта на БНР, свързана с евентуално бъдещо управление на партията на Борисов, ако успее да спечели убедително изборите на 5 октомври тази година.
"Никога не съм изричала в ефира на БНР изречението, че “ГЕРБ може да управлява с друг премиер, а не с Бойко Борисов”. Публикуваното заглавие и началото на въпросната новина на сайта на Българското национално радио са категорична и грозна манипулация и интерпретация на автора на този материал", се казва в позицията на Павлова, цитирана от пресцентъра на ГЕРБ.
"Тенденциозно е изкривено тълкуванието на водения разговор в предаването “Неделя 150” по Българското национално радио, в което участвах днес. Направеното заключение, от което е формирано заглавието на въпросната новина, е напълно извадено от контекста и категорично заявявам, че не съм изричала подобна фраза. Лично аз многократно съм заявявала и стоя твърдо на позицията, че ако ГЕРБ спечели изборите, най-правилният и логичен човек, който трябва да бъде премиер, е лидерът на нашата партия Бойко Борисов. Убедена съм, че това е мнението, както на колегите ми от ГЕРБ, така и на всички наши членове и симпатизанти. Призовавам Българското национално радио и останалите медии в началото на предизборната кампания да не изкривяват и да не поднасят манипулативно информации в своите новини. Очаквам българските медии да спазват стриктно принципите на Етичния кодекс, който са приели. Редно е, ако някой е сбъркал, да се коригира и да се извини", се казва още в изявлението на Лиляна Павлова.
Още от България
Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов
Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България
Слънчево и малко по-топло
Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит