Към Бургас пътуват президентът Росен Плевнелиев, здравнияг министър Атанасова и посланикът на Израел у нас, съобщи БНТ.
Засега се знае, че почти всички от единия автобус с евреите са пострадали, във втория също има жертви. Труповоте са на летището и все още се броят. Ще има още починали сред тези, които са откарани в спешното в Бургас, казват оттам. Приети са 27 души в МБАЛ-Бургас, 3-ма са с опасност за живота, 1 е с разкъсан бял дроб.
Загиналите трябвало да бъдат настанени в хотел на „Хризантема“ собственост на взривеният преди 6 години Димитър Янков-Пейко. Още от времето на баща си Пейко Янков работи предимно с туристи от Израел, които освен хотелите на бащината му империя посещават и казината им.
Подобен кошмар туристическият бизнес в световен мащаб не познава от 1997 г. , когато загинаха десетки в Луксор, а Египет дълго след това бе забравена дестинация. Чудо е, че успяхме да спасим нашите летовници, които чакахме на аерогарата с наш автобус, каза представителят на Алтурс за България Венцислав Танчев. Самият той бил в сектора на пристигащи самолети и посрещал летовници от Братислава, когато отвън взривили двата автобуса с израелските граждани.
„Нашият автобус също е опожарен от пламъците, но е бил празен, защото полетът от Братислава бе с няколко минути по-късно“, каза Танчев пред Бесове.бг.
Трагедията в Бургас е несравнима с други терористични актове, дори и с последния в Мадрид, защото в случая ставало въпрос за зачеркването на България от картата на международния туризъм.
{fcomment}
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,