"В световен мащаб скандалът е голям, а в България изглежда така, сякаш само Баневи имат офшорна фирма", коментира Евгения Банева по повод информацията в Панамски документи, че тя и съпругът й Николай Банев са имали офшорни фирми.
"Интересното е дали ще има имена на политици, на държавни чиновници, които боравят с обществени пари. Със сигурност има, въпросът е дали ще изскочат в България", каза Банева пред бТВ.
Тя обясни, че с мъжа й са клиенти на "Мосак Фонсека" от 2007 година, но ползват услугите и на доста други такива фирми.
Банева заяви, че й предстои среща с представители на "Мосак Фонсека".
"Ние ще се видим с тях в края на другата седмица. Интересно ми е да видя списъка, защото не съм сигурна, че целия списък в България ще бъде показан", каза тя.
"Не се притесняваме, че тази информация излезе. Офшорните компании дават едно много важно предимство – конфиденциалност. В България е изключително неприятен един момент, че и към настоящия момент имаме кражби на фирми чрез Търговския регистър. Хиляди пъти са по-сигурни фирмите в офшорна компания”, заяви Банева
Освен това тя изтъкна и корупцията в държавната администрация.
Тя непредпазливо отговори на въпрос на водещата колко пали са дали за корупция: "Милиони" и веднага, след припомнянето, че е престъпление даването на рушвет, отрече лично да е давала рушвети, но намекна, че си има схеми и механизми, по които това да се случва безнаказано.
Очакваме да видим прокуратурата ще се самосезира след това признание.
Още от България
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.