Скоро старозагорци ще ходят на кафе в събота и неделя до Истанбул за два часа. Това обеща премиерът Бойко Борисов в Стара Загора, където отри новия зaвoд за производство на автомобилни уплътнения на международната компания „Стандард Профил груп”.
В предприятието ще се реализира иновативна концепция за хибридно капсулиране на автомобилни уплътнения. Инвестицията в новата производствена база, оборудвана с най-добрите технологии, е 10.5 млн. евро.
„Инфраструктурата като се изгради, идват инвестициите”, каза Борисов и добави, че така се вдига икономиката. „Сега пускаме единия лот на „Марица”, в рамките на месеци, като свърши археологията, магистралата ще бъде готова”, обеща премиерът.
По думите му, като бъде завършена, скоро старозагорци ще ходят „на кафе в събота и неделя до Истанбул за два часа”.
Борисов поясни, че това е една огромна инвестиция, от която България дава едва 10-15%, а всичко останало са европейски инвестиции. Той каза още, че се изгражда скоростната жп линия Пловдив - Свиленград, в която са вложени 700 млн. лв. Според премиера трябва да се усвояват изцяло европейските пари по програмите до 2020 г.
„Доволен съм, че правителството изпълнява в пълния си обем всички европейски програми. Затова е този ръст на икономиката от началото на годината, защото има такива заводи, има и работни места”, каза още премиерът.
В новия завод ще се произвеждат уплътнения за „Опел Астра”, най-новия модел на General Motors. Основни клиенти на фирмата са световни автомобилни гиганти като „Фолксваген”, „Фиат”, „Рено”, „Даймлер” и др.
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,