Към този момент 23,5 % от избиратели биха подкрепили партията на Борисов, а 22,3% застават зад управляващата БСП. Симпатизантите на двете основни политически формации обаче запазват своя демографски профил.
Предвид неизвестната дата на следващия парламентарен вот, в момента е манипулативно да се изчисляват мандати, както и да се твърди със сигурност по данни от декември 2013 година, кои партии влизат и кои остават извън парламента.
От данните на „Екзакта" е видно, че освен двете големи партии още няколко формации набират електорална подкрепа и имат своите шансове за парламентарно представителство. По данни от настоящото изследване Реформаторският блок получава 5,8%. За да се ориентираме относно потенциала на тази формация запитахме: "В каква степен, според Вас, Реформаторският блок в момента успява да представлява дясномислещите избиратели в България?" 7,4% от всички интервюирани отговориха, че РБ в голяма степен представлява десния избирател у нас. Тези данни говорят, че формацията набира скорост и има потенциал, поне на декларативно ниво.
ДПС има електорален дял от 5,5%, а „България без цензура" и НФСБ набират по 3% избиратели. И ако подобен дял за НФСБ не е особена изненада, то за „България без цензура" е очевидно добра атестация за бъдещо развитие.
Партия „Атака" получава 2,7%. Цитираните данни за електорални нагласи представляват дял от всички интервюирани.
Още от България
Вигенин: Невъзможно е да влезем в политическа коалиция с ГЕРБ
"Изборът на председател на Народното събрание е тежко повлиян от перспективата председателят да е и евентуален служебен премиер"
Хамид Хамид, ДПС-НН: Не очаквайте да дадем подкрепа, ако не бъдем потърсени за това
ДПС-Ново начало би подкрепило мнозинства, които ще отстояват евроатлантически ценности и ще работят по проблемите на хората
Дянков: За да влезем в еврозоната, ни трябва редовно правителство с редовен премиер
Без ГЕРБ не може да се състави редовно правителство