Парламентарната група не е кадровик на министър-председателя.
"Зам.-министрите се назначават от него.Те са предложения на политическия орган на партията. Има фундаментални правила, на които се основава една държава. Парламентарната група се занимава със законодателната дейност. Ако тя почне да определя екипите на министрите, не може да ги контролира, те не подлежат на парламентарен контрол, нито техните резултати", обяви пред сайта Bpost.bg. представителят на Гражданския съвет на реформаторите и депутат от РБ Гроздан Караджов.
След днешната свада в сутрешния блок на БТВ представителите на Движение „България на гражданите” и на Гражданския съвет на Реформаторския блок – Димитър Делчев и Гроздан Караджов, седнаха в студиото далече, на метри един от друг и водещият трябваше да проведе разговора с тях в това положение.
Разделителната линия в РБ е заради назначаването на зам.-министри.
" Кадруването на законодателната власт, т.е. на парламентарната група е намеса в работата на министрите и особено на министър-председателя, което е фундаментална грешка. Аз в никой случай не бих участвал в подобно кадруване. Колегите, които очевидно искат да се занимават с това нещо, просто чукат на грешната врата", коментира унизителната ситуация депутатът.
"На конгреса най-късно февруари трябва да бъде избран лидер и работещ политически орган, който да даде политическата физиономия и който да поеме точно тези ангажименти за политическите решения, които да извадят страната от кризата и да проведат реформите. В момента такъв работещ политически орган Реформаторският блок няма. Затова всички гледат в парламентарната група като някакъв заместващ, ерзац орган. Обаче тя не може да изпълни тези функции. По Конституция не може", смята още Караджов
Още от България
Главчев към РСМ: Въпросът с евроинтеграцията е решен, няма тема за разговор
"Може да съм избран по домова книга, но аз не съм домоуправител, а Министерският съвет не е домсъвет"
Йордан Цонев: Санитарен кордон от партия, която чрез ала-бала прави процентите си от 8 на 26? Не!
Той отхвърли обвиненията в изборни нарушения - партията е имала 30 листи, всяка от които е провеждала средно по пет събития на ден
Ахмети в Швейцария: Без албанците Северна Македония няма бъдеще
Той предупреди и за опасността от руско влияние в Северна Македония.