Лидерът на КНСБ Петър Димитров обяви, че ще работи за подострянето на синдикалното копие. Той уточни, че не апелира да се радикализира синдикатът и той да бъде превърнат в „революционния отряд за борба с капитализма”, макар че по думите му понякога и това е нужно. Синдикатът ще работи за увеличаване на процента от брутния вътрешен продукт, който се разпределя за работните заплати на наемния труд у нас - целта е до 2017 година стойността му да достигне 45 процента при сегашните 40 на сто. Това заяви лидерът на синдиката Пламен Димитров по време на националната конференция. „За справедлива и адекватна пенсионна система”. Постигането на тази цел означава парите за заплати да се увеличават с около 2 милиарда на година, а заплатите да се вдигат с около 10 процента годишно. Димитров обясни как синдикатът ще работи за тази цел. „Натиск на ниво предприятия и браншове за увеличение на заплатите. Знам, че е трудно", призна Димитров. По думите му никой не казва, че ще бъде лесно убеждаването на работодателите по въпроса.
„Обаче няма алтернатива като че ли, ако не можем да го убедим на масата на преговорите. И оръжията за провеждане на протестни и стачни действия за заплати като че ли трябва най-накрая да започнем да ги прилагаме. Това в България, за съжаление, не е практика. Ние протестираме за неплатени заплати. Когато успеем да направим протестни акции, дори и стачки - единични случаи има, когато станат масово, тогава хората ще ни вярват повече, тогава ще са по-готови да се борят. Тогава сигурно ще бъдем и по-ефективни", каза Димитров.
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,