След катастрофата, при която загинаха двама служители, а петима бяха ранени, синдикатите в МВР поискаха да бъдат назначени повече хора. Според тях не е нужно командировки, а много по-добър вариант е да се увеличат щатовете в ГПУ. Така ще се избегне допълнителното пътуване и изморяване по време на работа.
На българо-турската граница от близо две години се командироват служители на МВР от цялата страна, посочва Нова ТВ. Тяхната задача е да предотвратяват навлизането на нелегални имигранти. Именно от такава 15-дневна командировка са се връщали катастрофиралите граничари. Петимата, които бяха ранени, ще бъдат изписани до няколко дни.
След трагичния инцидент гранични полицаи отново се оплакаха от дълги командировки и мизерни условия на труд. Страхуват се да застанат пред камера, за да не загубят работата си, но местните хора разказват, че се е налагало дори сами да си проправят път през гората.
От гранична полиция твърдят, че правят необходимото, за да подобрят условията на работа.
„Направени са фургони, кабинки”, обясни комисар Христо Стефанов - началник на ГПУ-Елхово.
Това обаче не е достатъчно за синдикатите. След адската катастрофа вчера те отново поискаха да се назначат повече служители.
„Макар за пряка връзка да е трудно да се говори, командировките водят до риск от инциденти”, коментира Валентин Попов, председател на управителния съвет на синдикалната федерация на служителите в МВР.
Междувременно миграционният поток към границата се увеличава, а с него и нуждата от повече служители.
Още от България
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.