„Направихме груба грешка като държава като спряхме АЕЦ "Белене". Ако не го бяхме направили днес щяхме да имаме работещ реактор. От държава износител на ток ще се превърнем във вносител. Не разбирам зоологическия ентусиазъм на това правителство, а и на миналото, да се смачка енергетиката. След 20 години ще сме потърпевши от този ход“. Това коментира зам.-председателят на АБВ в ефира на БНТ в деня, когато са повдигнато обвинения по скандалния казус.
„Извънредни парламентарни избори - това е политическото решение за излизане от кризата.“ Каза още той и е категоричен, че това правителство е претърпяло редица секторни провали затова е изчерпано. Той упрекна и ПФ най-вече заради бежанците и рискът, пред който се изправя страната ни.
„Когато ти имаш реални случаи на заплаха пред нацията за епидемия, да се занимаваш със секциите в Турция. Имаме случаи на малария, краста, жълтата гостенка се завръща. Имаме ограда, която е пробойна. Правителството избяга от отговорност като я захвърли на областните управители, остави ги сами да се оправят. Някой да знае какво се направи с парите от Европа? Даваме ли си сметка - дали сме готови да поемем една епидемия от малария? Резултатът може да бъде катастрофален за обществото“, предупреди Петков.
„Това правителство е с изчерпан кредит на доверие. Такъв провал сме имали само по времето на Жан Виденов. Обществото ни яде достатъчно шамари, затова е нужна промяна“, категоричен е представителят на АБВ. Румен Петков е убеден, че при следващи парламентарни избори при голяма мобилизация могат да постигнат едни добри резултати. „АБВ има своята същност, своите избиратели и това ни дава надежда да вървим напред. Залагаме на активния диалог с хората“.
„Това НС няма моралното право да определя изборните правила. Така не правят дори и в Северна Корея. Ако искаме да бъдем държава, която уважава гражданите си не трябва да го правим. Българите в чужбина бяха унизени. Трябва да има мажоритарен елемент, но не да се абсолютизира, защото това ще изиграе много лоша шега на политиците. Ако искаме да върнем грозния бизнес в политиката начинът е да нулираме субсидията“, смята бившият вътрешен министър.
Още от България
Кметът на Созопол недоволства срещу археологически разкопки
Първоначалният план е предвиждал археологическо проучване само на площ от 350 кв.м.
Буруджиева: Депутатите не искат да работят в това НС, интересуват са само от властта
Дали ПП-ДБ ще отстоят коалиционното споразумение, зависи от това ще подкрепят ли Атанасов за шеф на парламента, не изключвам коалицията да се разцепи, коментира политологът
Сарафов: Няма да допуснем политическата криза да прерасне в институционална
"Няма да допуснем политическата криза да се пренесе в съдебната власт"