Нарушено ли е международното право при ударите срещу Сирия? Това е основният въпрос по отношение на случващо се през последното денонощие, коментира председателят на АТАКА Волен Сидеров пред АЛФА ТВ и напрактика повтори думите на руския президент Путин.
По думите му при целия информационен поток по темата за ударите по Сирия от страна на САЩ, Великобритания и Франция, никъде не е повдигнат въпроса за международното право, включително и устава на ООН към тези удари. Освен това химически атаки не бяха доказани от независима международна експертиза, а ракетният удар е извършен именно с мотив за евентуални химически атаки. Сидеров цитира генералния секретар на ООН Антонио Гутериш, който каза:
„Внимателно следя съобщенията за авиоударите в Сирия, извършени от САЩ, Франция и Великобритания. Има задължение, особено когато става дума за мира и сигурността, да се действа в съответствие с устава на ООН и международното право”. Т.е. Гутериш косвено казва, че тези удари са извършени в нарушение на устава на ООН и международното право, разясни Сидеров и попита в такъв случай ще има ли среща на върха на ЕС, която да обсъди вероятното нарушение от страна на САЩ, Великобритания и Франция.
Той се надява президентът Радев да свика КСНС, за да се обсъди точно този въпрос. В Съвета да бъдат поканени и най-добрите специалисти по международно право, съветва той.
„Това, че си голяма страна със силна икономика и мощ не означава, че може да изпращаш ракети, където решиш”, смята Сидеров и отсече, че химическата атака била "инсценирана".
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,