29 Март, 2026

Петър Пунчев: В тази ситуация по-добър канцлер от Меркел няма

Петър Пунчев: В тази ситуация по-добър канцлер от Меркел няма

Тя е единственият толкова задълбочен, сериозен политически лидер в Германия в този момент

Канцлерът Ангела Меркел спечели четвърти пореден мандат вчера на изборите в Германия. Въпреки това, тя не получи мнозинство и ще се наложи да сформира коалиция, което може да се окаже спънка. Първите резултати от екзитпол показват, че Християндемократическият съюз и техният баварски съюзник - Християнсоциалният съюз, са на първо място. Партията на Меркел получава приблизително 33% от подкрепата на германците. Големият шок на изборите бе резултатът на крайнодясната "Алтернатива за Германия". Партията спечели над 13% и за първи път ще получи място в Бундестага. Не само това, тя ще бъде и трета по големина.

Международният анализатор Петър Пунчев заяви в скайп връзка за "България сутрин"Bulgaria ON AIR., че не е изненадан от резултатите в полза на Меркел, както и от тези на "Алтернатива за Германия".
"Меркел е единственият толкова задълбочен, сериозен политически лидер в Германия в този момент. В тази ситуация по-добър канцлер няма. Все пак трябва да се следи всичко, което се случва с "Алтернатива за Германия", макар че не бих изпадал в паника", обясни журналистът. 
Пунчев отбеляза, че важният въпрос е с кого Меркел ще сформира коалиция и то в краткия срок, с който разполага.

Международният анализатор цитира думи на канцлера във вчерашната й реч, от които Пунчев останал очарован:
"Ние отново трябва да привлечем онези хора, които гласуваха за "Алтернатива за Германия", заяви Меркел. Това показва, че тя е осъзнала къде са грешките и ще предприеме мерки", уверен е журналистът. 
Като човек, който живее във Федералната република, държавата се справя добре с бежанската вълна и градът, в който живея е стабилно и спокойно, заключи Петър Пунчев пред Bulgaria ON AIR.
Сподели:

Коментари (0)

Най-малко трима загинаха при руски удар по Краматорск, сред тях и дете

Най-малко трима загинаха при руски удар по Краматорск, сред тях и дете

Това съобщи ръководителят на областната военна администрация Вадим Филашкин в своя Telegram.

Огнен смерч над Крим: Украйна унищожи три тлъсти цели

Огнен смерч над Крим: Украйна унищожи три тлъсти цели

За това съобщи в Telegram командващият Силите за безпилотни системи (СБС) Роберт (Мадяр) Бровди

 The Telegraph: Ударите на ВСУ са сериозна заплаха за способността на Кремъл да изнася нефт

 The Telegraph: Ударите на ВСУ са сериозна заплаха за способността на Кремъл да изнася нефт

Така тази седмица украински дронове четири пъти подред атакуваха нефтени възли в руския район на Балтийско море, включително Уст-Луга – един от главните руски износни центрове за нефтени продукти, през който годишно минават около 18 млн. тона мазут