Игралната индустрия в България е сектор, който се развива в регулирана среда от повече от 25 години. Това е индустрия, която дава принос в икономическото развитие на страната, осигурява десетки хиляди работни места, вкарва чуждестранни инвестиции в икономиката и води до технологично развитие на българските производители на игрално оборудване и софтуер.
Динамиката в развитието на индустрията налага промяна в регулациите, което е разбираемо и всички нови правила стриктно се спазват от участниците в сектора. Разбираемо е и актуализирането на таксите, но трябва да се даде разумен срок за събирането им, каза Ангел Ирибозов, председател на УС на Асоциация на игралната индустрия в България.
Според браншовата организация нереалистичните срокове, които са поставени за внасянето на новите такси ще поставят компаниите в невъзможност да ги заплатят, а това от своя страна ще доведе до невъзможност за изпълнение на заложените в проекта за държавен бюджет цели. „Налагането на нови, оказващи сериозно внимание върху цял един сектор на икономиката законодателни промени, чрез внасянето им в последния момент от депутати е лоша практика, която не следва да се практикува. Законодателно решение, прието без обществено обсъждане и оценка на влиянието му върху бизнеса, ще принуди много организатори в сектора да прекратят дейността си, поради заплаха от фалит или отнемане на лицензи, а по този начин средства в Държавния бюджет няма да постъпят“, допълни още Ангел Ирибозов. Той обясни, че за индустрията е чест средствата, събрани от завишените такси да бъде разходвани за финансиране на социални дейности, да се отпускат на болници, детски градини, за култура, за обучение, но за да се случи това трябва да се зададат коректни и реалистични срокове, както и разумна методология за събирането им. /БГНЕС
Още от Икономика
Биткойнът е на път да достигне равнище от 100 хиляди долара
Тази нощ криптовалутата се търгуваше за над 97 хиляди долара,
Morgan Stanley: Митата на Тръмп ще попречат на икономическия растеж на САЩ
"Много ясно е, че митата повишават инфлацията"
520 тона евробанкноти ще са в обращение в България след влизането в еврозоната
Количеството евромонети ще тежи 3600 тона