14 Януари, 2026

Песков обвини Рюте в "безотговорност", не разбирал правилно Кремъл...

Песков обвини Рюте в "безотговорност", не разбирал правилно Кремъл...

снимка: архив Faktor.bg

В реч в Берлин ген. секретар заяви, че НАТО трябва да бъде „подготвена за война с мащаб, каквато са преживели нашите баби и дядовци, защото сме следващата мишена на Русия

Кремъл заяви днес, че изказванията на генералния секретар на НАТО Марк Рюте за подготовка за война с Русия са безотговорни и показват, че той не разбира напълно опустошенията, причинени от Втората световна война, предаде БТА, цитирайки Ройтерс.

В реч в Берлин в четвъртък Рюте заяви, че НАТО трябва да бъде „подготвена за война с мащаб, каквато са преживели нашите баби и дядовци или прабаби и прадядовци“. „Ние сме следващата мишена на Русия“, подчерта той.

Кремъл многократно е отхвърлял твърденията на военния алианс и на някои европейски лидери, че планира да атакува страна член на НАТО, като „глупости“, използвани от европейските лидери, за да подклаждат антируска истерия, отбелязва Ройтерс.

„Това прилича на изявление на представител на поколение, което е успяло да забрави каква всъщност е била Втората световна война“, каза днес говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред главния репортер на руската държавна телевизия в Кремъл Павел Зарубин.

„Те нямат никакво разбиране и за съжаление, г-н Рюте, който прави такива безотговорни изявления, просто не разбира за какво говори“, добави Песков.

Сподели:

Коментари (0)

Кипър е скептичен за воденето на преговори между ЕС и Путин

Кипър е скептичен за воденето на преговори между ЕС и Путин

„В момента се водят преговори, които се ръководят от Съединените щати. Съществува ясна методология на тези преговори. Украинската страна участва в тях.“

Доналд Тръмп е заснет да показва среден пръст на недоволен работник

Доналд Тръмп е заснет да показва среден пръст на недоволен работник

Белият дом определи реакцията на Тръмп като уместна. Според Ти Ем Зет човекът, обръщащ се към Тръмп, е казал думите "защитник на педофил".

Заседание на правната комисия, на което трябваше да бъдат обсъдени промени в ИК, беше отменено

Заседание на правната комисия, на което трябваше да бъдат обсъдени промени в ИК, беше отменено

Днешното пленарно заседание беше удължено и вместо да приключи в 14:00 ч., краят му беше малко преди 16:30