30 Юли, 2026

Радев: Очаквам САЩ да поискат удължаване на престоя на военните самолети на летището в София

Румен Радев, снимка: БГНЕС

В телефонен разговор с американския президент, той е поставил въпроса за отпадане на визите за българските граждани

Премиерът Румен Радев очаква американската страна да поиска удължаване на престоя на самолет и цистерни на Военновъздушните сили на САЩ на столичното летище "Васил Левски". Това заяви министър-председателят в началото на днешното правителствено заседание, пише БТА.

Той припомни, че техниката е разположена на летище София по силата на решение на кабинета „Желязков“ със срок на пребиваване до края на май.

Премерът съобщи, че вчера е провел телефонен разговор с военния министър на САЩ Пийт Хегсет, а след това и с президента на САЩ Доналд Тръмп. 

По думите на Радев, в разговора си с американския президент, той е поставил въпроса за отпадане на визите за българските граждани.
„Очаквам този въпрос да бъде разгледан в спешен порядък“, заяви премиерът.  

Сподели:
 2027 г. може да е най-горещата в историята! Ел Ниньо идва със сила, невиждана от 150 години

2027 г. може да е най-горещата в историята! Ел Ниньо идва със сила, невиждана от 150 години

Според учените комбинацията от мощното освобождаване на топлина от Тихия океан вследствие на Ел Ниньо и предизвиканите от човешката дейност климатични промени може да доведе до екстремни горещини и тежки метеорологични явления

Над 3,7 млн. евро са изхарчени за заплати и възнаграждения в странно звено към МВР шефа

Над 3,7 млн. евро са изхарчени за заплати и възнаграждения в странно звено към МВР шефа

В началото на юли Демерджиев обяви, че звеното, известно неофициално в министерството като "изолатора", ще бъде разформировано в едномесечен срок

Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта

Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта

В архивите на д-р Иван Гаджев, се съхраняват безценни документи, снимки, писма и свидетелства, които по безспорен начин разказват историята на българската емиграция от географската област Македония в Съединените щати през първата половина на XX век

Коментари (0)