България
Румен Христов: Правителството ще има 3 златни пръста и силното влияние на Радев, след управление на БСП винаги следва криза
"Върви се към избор на ляво либерално правителство, което няма да го подкрепим, защото заявихме, че ще бъдем конструктивна, но взискателна позиция. То ще бъде с участието на БСП, които са нашият основен опонент. На второ място - в този кабинет присъства нашият основен опонент - БСП. Правителството е съставено от четири формации. Т.е., то е съставено от три златни пръста и едно силно външно влияние от страна на президента Радев с шестимата му представители". Това заяви лидерът на СДС Румен Христов в Народното събрание по време на дебатите за ново правителство.
"Не приемам становището, че няма ляво или дясно, това е класиката и тя ще продължи. Г-н Петков, недейте да живеете с чувство за уникалност, защото всички правителства през тези години са оставили нещо положително. Допускали сме и грешки, но СДС е партията, която промени България. Господа от ляво, дърпате ми езика... Оправях зърнената криза, която създадохте вие и фалирахте 17 банки. Направихте долара 3 000 лева, заплатите - 3 долара, а пенсиите по-малко. Винаги след вашето управление се случват кризи", каза още Христов.
Още от България
Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август
Годишната винетка се предвижда да струва 64,50 евро вместо 49,60 евро
Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29
„Tвърденията, че в момента с F-16 може да се носи бойно дежурство, са, меко казано, странни“
ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев
"На президентските избори през есента трябва да бъде избран президент, който не осигурява такава концентрация на власт”, заяви съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов