31 Март, 2026

Руски войник се предаде и разказа за престъпна заповед да се убиват пленници

Руски войник се предаде и разказа за престъпна заповед да се убиват пленници

Колаж: УНИАН , скрийншот

51-годишният окупатор разказа още, че е прекарал 37 години зад решетките

Руснаците са получили заповед да разстрелват украински пленници и да не се предават в плен на Силите за отбрана на Украйна.  Това разкри руски окупатор по време на разпит, след като попадна в плен на граничарите от бригадата „Форпост“.

51-годишният окупатор разказа още, че е прекарал 37 години зад решетките. Преди да бъде изпратен на позиции, му е било наредено да „унищожава“ пленниците и да не се предава, предаде УНИАН.

Граничар: Какво ви наредиха да правите с нашите пленници, ако попаднат в плен?
Окупатор: Да не взимаме никого в плен.
Граничар: Какво трябва да правите с тях?
Окупатор: Да ги разстреляме.
Граничар: Веднага да ги разстреляте?
Окупатор: Да.

Граничар с позивна „Космос“ разказа, че окупаторът се приближил към позициите на ВСУ с ръце в джобовете. След това вдигнал ръце и се предал.

Окупаторът по време на разпита отбеляза, че подготовката му е продължила само два дни. Той е попаднал в плен в цивилно облекло, униформата си е изгорил, а оръжието оставил на позициите, пише УНИАН.

 

Сподели:

Коментари (0)

Иран атакува Израел с балистични ракети, бяха задействани израелските ПВО системи

Иран атакува Израел с балистични ракети, бяха задействани израелските ПВО системи

Този безпрецедентен акт на директна конфронтация между Техеран и Тел Авив изправя региона пред прага на тотална война

Тръмп със скандална идея: Арабските държави да платят разходите на САЩ за войната в Иран

Тръмп със скандална идея: Арабските държави да платят разходите на САЩ за войната в Иран

По информация в международни медии, американският президент обмисля мащабна финансова рамка, според която страните от Персийския залив трябва да платят трилиони долара независимо от сценария - продължаване или прекратяване на войната

Безмилостна Русия: Атакува Украйна със стотици бомби, Киев търси изход

Безмилостна Русия: Атакува Украйна със стотици бомби, Киев търси изход

По думите на Олександър Сирски все още не са намерени ефективни средства за противодействие на управляемите бомби и това остава сериозен проблем