21 Април, 2026

Сачева: Странно защо Радев обяви чрез CNN мнението си за окончателното решение на КС

Сачева: Странно защо Радев обяви чрез CNN мнението си за окончателното решение на КС

снимка: БГНЕС

Крайно време е президентът да се обяви за лидер на партия „Боташ" и да даде старт на новия политически проект, защото останалото е безотговорно

Смятам, че президентът много ясно показва, че всъщност работи за собствен политически проект. Може би е крайно време той да се обяви като лидер, да кажем, на партия „Боташ" и да даде начало на този политически проект, защото всичко останало наистина е доста безотговорно поведение. Това заяви пред журналисти в парламента заместник-председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Деница Сачева.

„Когато президентът се обърна към Конституционния съд (КС), той коментира тези свои действия от Япония, така че намираме за интересно факта, че той ни съобщава през CNN от Ташкент своето мнение по отношение на крайното решение на КС", каза Сачева във връзка с интервюто на държавния глава Румен Радев пред CNN.

Според нея не е редно да се коментира по този начин държавата и то от държавния глава.

„Решението за това България да влезе в Европейския съюз (ЕС) е взето преди десетилетия. Десетилетия наред и поколения българи са работили за това България да бъде част от ЕС, да участва пълноправно във взимането на решенията за това каква трябва да бъде Европа и ние работим за това. Ние изпълняваме волята на народа, ние не работим против това, което народът иска", категорична е Сачева.

По думите ѝ всички останали решения, към които призовава Радев, очевидно са опит да играе със страховете на хората в лична полза.

Депутатът от ПГ на ГЕРБ-СДС Рая Назарян обясни, че определението, с което КС се произнася във фазата по допустимост, потвърждава първоначалните становища на първата политическа сила по казуса, а именно, че действията на Радев са противоконституционни и че те „не целяха да бъдат питани хората, да бъде задълбочена демокрацията в България, а напротив – точно обратното, целяха отново да обструкции и дестабилизация". „Ние се чувстваме удовлетворени от определението на КС и най-вече за това, че нашата позиция беше правилна и отговорна към обществото", добави тя.

Относно предстоящите протести на „Възраждане" пред централата на ГЕРБ и автошествието на „Величие" в Брюксел, Сачева коментира, че всеки има право да изразява своята позиция по начин, който намира за добре. Тя призова протестите да бъдат мирни и да спазват законите. „Нямаме никакви притеснения от това, че подобен тип действия могат да повлияят на взимането на крайни политически решения от страна на Европейския парламент", допълни заместник-председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

За Радев ли работи Ахмед Доган? Кой  наля 100 000 гласа на "Прогресивна България"?

За Радев ли работи Ахмед Доган? Кой наля 100 000 гласа на "Прогресивна България"?

В кварталите Столипиново и Шекер махала „Прогресивна България“ получава между 60% и 70% от гласовете в отделни секции

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

"Широкото мнозинство хора подкрепиха Румен Радев, който дойде със същите заявки за посочения от нас модел Пеевски-Борисов”

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Съгласно Закона за публичните финанси при условията на удължителен бюджет Министерският съвет може да поема нов държавен дълг единствено с цел рефинансиране на съществуващи задължения до размера на годишните погашения по вече поетия дълг