14 Януари, 2026

Шефът на банката на Кремъл: Евентуална руска инвазия в Украйна е пълна глупост

Шефът на банката на Кремъл: Евентуална руска инвазия в Украйна е пълна глупост

Андрей Костин

Русия загуби половината от растежа на фондовата борса заради конфликта с Украйна и пандемията, казва още президентът на ВТБ

Президентът на ВTБ Андрей Костин смята, че спадът на руския фондов пазар е свързан с коронавируса и новите реалности в геополитиката. Според него информацията за евентуална руска инвазия в Украйна е „пълна глупост“, пише "Комерсант".

"От края на октомври загубихме половината от растежа на нашия фондов пазар тази година поради две обстоятелства - едното от тях е поради факта, че Русия се опитва да нахлуе на територията на Украйна, което според мен е пълна глупост... А второто е - е новият щам на коронавируса. Именно те доведоха до срив на пазара със 17%. Това показва колко силно фондовите пазари зависят от геополитиката и особено от пандемиите, а не от представянето на компаниите"- коментира Костин в интервю за Fox Business в навечерието форума "Русия зове!, организиран по инициатива на ВТБ.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

След удари с дронове по танкери край Новоросийск износът на казахстански петрол е под сериозна заплаха.

След удари с дронове по танкери край Новоросийск износът на казахстански петрол е под сериозна заплаха.

Дронове атакуваха най-малко три петролни танкера край руския порт Новоросийск, докато са чакали да товарят казахстански петрол от терминала на Каспийския тръбопроводен консорциум. Инцидентът поставя под риск ключов маршрут за световния енергиен пазар.

БНБ повиши прогнозата за растежа на БВП на България

БНБ повиши прогнозата за растежа на БВП на България

Нагоре е коригиран и растежът за тази и следващата година. За 2026 и 2027 г. реалният БВП трябва да нарасне с 3.1%. Според прогнозата от юни ръстът трябваше да бъде 2.7 %.

Еврото предизвика скок в търговията и индекса на Българската фондова борса

Еврото предизвика скок в търговията и индекса на Българската фондова борса

Подобен паралел за повишаване на търговията може да бъде направен по време на друг ключов исторически момент от историята на България –присъединяването към Европейския съюз