Събота е и „Слънцето спряно сърдито пече”
На всеки окупатор на родната ни земя трябва да благодарим с паметник
На всеки окупатор на родната ни земя трябва да благодарим с паметник
София няма как да стане „як световен град”, запазвайки под каквато и да е форма монумента на Съветската армия
Денят на спасението се отбелязва от 2005 год, а официализирането му е през 2012 г. с решение на Министерския съвет
Жителите на Правец обидени, от БСП се сещали за бай Тошо само като имали нужда от реклама
Паметникът е изграден в началото на 30-те години на миналия век в центъра на Горна Джумая по идея на Тодор Александров
Щангистът почина на 50 години през 2017 г.
Емблематичната сграда бе обявена на търг със съгласието на собствениците й
Твърде вероятно е зад щедрата фондация „Гети” да се крият отдавна базирани в САЩ потомци на видни комунистически фамилии
Перник е бил един от центровете на руската белоемиграция у нас
Историята трябва да помни, че партизаните не бяха народни синове, а разбойници и злодеи, казва Атанас Узунов
Проектът за паметника вече е получил одобрение от главния архитект на София
Собственикът на обекта обяснил, че къщата е съборена, защото е пострадала от големите валежи
По одобрен проект на НИНКН е трябвало да бъде запазена фасадата на това архитектурно бижу
Протестиращите заявиха, че действат в рамките на закона за декомунизация

