4 Март, 2026

Цветан Цветанов за скандала в Хасково: Когато от БСП са правили политика в града, винаги са се проваляли

Цветан Цветанов за скандала в Хасково: Когато от БСП са правили политика в града, винаги са се проваляли

Цветан Цветанов

ГЕРБ има 15 общински съветници, а БСП трима - направете сметка кой къде се намира в политически план, коментира зам.-председателят на партията

"ГЕРБ има 15 общински съветници в Хасково, а БСП трима - направете сметка кой къде се намира в политически план и защо е тази истерия в града". Това каза пред журналисти във Варна председателят на ПГ на ГЕРБ и Цветан Цветанов, предаде „Фокус". На въпрос дали има шуробаджанащина в Хасково, Цветанов заяви, че всичко това е опорна точка на опонентите му.

По думите му, когато са имали възможност от БСП да правят политика там, те винаги са се проваляли. На въпрос защо тогава от ГЕРБ са се разграничили от кмета на Хасково Добри Беливанов, Цветанов заяви, че той не е покрил очакванията, които са били декларирани по време на предизборната кампания през 2015 г.

„В случая не можем да кажем, че няма проблем. Кметът дори си удължава отпуската, за да не се яви на сесията, на която трябваше да се гледат важни неща в развитието на града", коментира заместник-председателят на ГЕРБ. Цветанов обърна внимание, че за последните две години в Хасково на база на добрия екип и политическата сила на ГЕРБ, заедно с общинските съветници и депутатът Делян Добрев, в общината са влезли 140 млн. лв. по европейски проекти и национално финансиране. „Можем само да ги поздравим за това, което са свършили. Това дава друг поглед върху развитието на града", допълни председателят на ПГ на ГЕРБ.

"Когато една партия започне да се подготвя за местните избори, има места, където трябва да се направят съответните радикални промени. Силата на партията е, когато излиза с лицето, когато застава зад всяка една политика и зад всяка една личност, която е издигала до настоящия момент За Хасково се изговори прекалено много. Ясни сме с позицията си и за мен е изключително важно структурата да продължи да работи по начина, по който работеше и се подготвяше за местните избори през 2015 г", допълни той.

Сподели:

Коментари (0)

Вилис  Цуров: Има риск за България, имаме три войни - да се свика Консултативният съвет при президента!

Вилис Цуров: Има риск за България, имаме три войни - да се свика Консултативният съвет при президента!

"България се надява на активиране на чл. 5 от договора на НАТО, но ние сами трябва да предприемем собствени мерки за сигурност"

15 партии и 12 коалиции заявиха участие в изборите

15 партии и 12 коалиции заявиха участие в изборите

До 17 март районните избирателни комисии регистрират кандидатските листи в изборите за народни представители

Борисов: Ядрената енергетика остава ключов фактор за стабилност у нас и в Европа

Борисов: Ядрената енергетика остава ключов фактор за стабилност у нас и в Европа

Той се срещна с френската посланичка Мари Дюмулен и с Бернард Фонтана - председател на Électricité de France, държавната енергийна компания на Франция