Много европейски страни ще преосмислят отношението си към Турция, след като вече затихна проблема с бежанците. Тази позиция изрази бившият председател на Българската академия на науките академик Стефан Воденичаров.
"Турция е една държава с голям икономически и военен потенциал", обясни академик Воденичаров в ефира на "България он Еър".
Той подчерта, че ние, европейците, не можем да си позволим да имаме лоши отношение с подобен съсед. Именно отношенията на Турция с Европейския съюз са били акцент в речите на турският премиер и президент по време на откриването на желязната църква "Свети Стефан" в Истанбул, посочи Воденичаров.
Бившият председател на БАН коментира и протестите на учените, с които те поискаха повече средства от държавата, а правителството гласува и отпусна допълнително 15 милиона лева.
По думите на академик Воденичаров исканията не са били постигнати.
"Искаха сумата, която да се даде да бъде 30 милиона лева, за да може средната заплата в академията да се доближи до тази в страната", обясни бившият председател на БАН.
Воденичаров подчерта още, че бедността в България ще бъде преодоляна едва когато, започнем да работим повече.
Стефан Воденичаров
Стефан Воденичаров подчерта още, че бедността в България ще бъде преодоляна едва когато, започнем да работим повече.
Още от България
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.
Директорът на "Галъп" Първан Симеонов напуска агенцията
"Решението е автономно мое"